עדכון פסיקה - הגנה על הפרטיות: חדירת מעסיק לעמוד הפייסבוק של עובדו במקום העבודה מהווה פגיעה בפרטיות

בפסק דין של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב-יפו (ס"ע 29090-05-12 אנה גורליק נ' איליה אנבינדר ואח'), מיום 21.4.2014, נקבע כי על מעסיק אסור לחדור לעמוד הפייסבוק או הדוא"ל של עובדו, לרבות במקרה שבו העובד לא התנתק מהפייסבוק, מתוכנת המייל, או מכל תוכנה או מאגר קבצים אישי שלו, אף אם נעשה הדבר באמצעות המחשב של המעסיק במקום העבודה. חדירה זו מהווה פגיעה בפרטיותו של העובד, המזכה את העובד בפיצויים.

לדעת בית הדין, כל המשתמש במחשבים בימינו יודע שאין זה נדיר שאדם מגיע אל מחשב שהשתמש בו קודמו, עובד אחר או המעסיק עצמו, ומגלה שהמשתמש הקודם "לא התנתק" (didn't logged out) מתוכנת המייל, הפייסבוק או כל תוכנה או מאגר קבצים אישי שלו. כתוצאה מכך, הוא יכול לעיין במיילים, בפייסבוק או במידע אחר השייך למשתמש הקודם.

בית הדין קבע שבמצב דברים זה, קמה חובה על המשתמש החדש (המעסיק או עובד אחר) ל"סגור" מיד את התוכנה שהשאיר המשתמש הקודם לו במחשב, ולא לעיין במידע אליו נחשף. כמובן שהמעסיק אינו רשאי להדפיס או להעתיק את המידע האישי אליו נחשף, או לקחת מידע פרטי-אישי זה ולהפיצו.

עוד קבע בית הדין כי "תפיסת" טלפון נייד של עובד על ידי מעסיק, ללא רשות וללא סמכות, יש בה, כשלעצמה, משום איום מיידי מצד המעסיק לחדור אל "המרחב הוירטואלי הפרטי" האישי והאינטימי של העובד, חדירה שאינה שונה במהותה מכניסה אסורה ל"מרחב פרטי פיזי" של העובד. איסור מוחלט זה חל גם בסיטואציה שבה המעסיק חושד בכך שהעובד אגר בטלפון שלו סודות מסחריים או קניין רוחני אחר של המעסיק, או שהוא מבקש למצוא בטלפון ראיות כאלה או אחרות שלשיטתו נחוצות לו להוכחת טענותיו בדבר התנהגות פסולה מצד העובד.

לקבלת יעוץ וליווי משפטי בנושא, ניתן ליצור קשר עם משרדנו בטלפון: 077-7008072, בנייד: 054-6707072 או בדוא"ל jcatran.law@gmail.com