פסיקה תקדימית באירופה: הטמעה (Embedding) של וידאו אינה מהווה הפרת זכויות יוצרים

בפסק דין שנתקבל לאחרונה על ידי בית המשפט הגבוה לצדק של האיחוד האירופי (ECJ), נפסק כי הטמעה (Embedding) של תוכני וידאו (סרטים ו/או סרטונים למיניהם) מאתר YouTube אינה מהווה הפרת זכויות יוצרים, כל עוד ההטמעה אינה משנה את תוכן הוידאו או משודרת לקהל יעד חדש.

בפסק הדין נקבע כי: "ההטמעה באתר של יצירה מוגנת אשר נגישה באופן פומבי באמצעות לינק תוך שימוש בטכנולוגיית מסגרות (Framing)... אינה מהווה כשלעצמה "שידור לציבור" כהגדרתו בהוראות הדירקטיבה האירופית לעניין זכויות יוצרים, כל עוד היצירה אינה משודרת לקהל יעד חדש או על ידי שימוש בטכנולוגיה שונה מזו שהאתר המקורי משתמש בה".

“The embedding in a website of a protected work which is publicly accessible on another website by means of a link using the framing technology … does not by itself constitute communication to the public within the meaning of [the EU Copyright directive] to the extent that the relevant work is neither communicated to a new public nor by using a specific technical means different from that used for the original communication”.

בית המשפט מבסס את הכרעתו על פסיקה קודמת שבה נקבע ששימוש בהיפר קישור (hyperlinking) ליצירה שהועמדה לידי הציבור אינו מהווה הפרת זכויות יוצרים.

מקור: ((TorrentFreak

http://torrentfreak.com/embedding-copyright-infringement-eu-court-rules-141025/